Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/6548
Назва: Узагальнення наукових вишукувань щодо оптимізації параметрів режиму буріння вибухових свердловин
Автори: МАКРИДІН, Дмитро Станіславович
Ключові слова: подрібнення гірських порід
станки шарошкового буріння
оптимізації режиму буріння свердловин
Дата публікації: 2024
Бібліографічний опис: Макридін Д.С. Узагальнення наукових вишукувань щодо оптимізації параметрів режиму буріння вибухових свердловин: кваліфікаційна робота ... магістра. Кривий Ріг, 2024. 74 с.
Короткий огляд (реферат): Актуальність теми. В основі всього промислового виробництва стоїть гірнича промисловість, що здійснює видобуток корисних копалин та забезпечує сировинні потреби не лише України, а й інших країн. Основні обсяги гірничої маси готуються до виймання буровибуховим способом, одним з головних технологічних процесів якого є буріння вибухових свердловин. «З трьох застосовуваних на кар'єрах України основних способів буріння - шарошкового, обертального різанням та ударно-обертального (пневмоударного) - переважає шарошковий спосіб, на частку якого припадає 83-85% всіх обсягів буріння. На кар'єрах залізорудних і кольорових металів, представлених переважно міцними породами, шарошковий спосіб займає 90-95 %, на вугільних кар'єрах близько 60 %» [1]. Найближчим десятиліттям в Україні очікувані річні обсяги буріння на відкритих гірничих, земляних та будівельних роботах перевищать 12 млн. м свердловин, освоєння яких за існуючих застарілих засобів буріння вимагатиме спискового складу бурових верстатів понад 500 од. та витрачання на рік 20 – 45 тис. бурових інструментів. Щорічні експлуатаційні витрати можуть досягти 1 млрд. грн., з них приблизно 60 - 65% складуть витрати на буровий інструмент. В даний час для буріння свердловин застосовується широка номенклатура різних способів буріння та технічних засобів. Буровий комплекс на відкритих гірничих роботах є великою ресурсомісткою системою, в якій в даний час переважає екстенсивний розвиток. За останні роки зростання продуктивності бурового обладнання практично припинилося і відбувається значне безперервне збільшення витрат на бурові роботи. У цих умовах прийняття рішення щодо вибору технологічних рішень та доцільності їх поєднання, залежно від поставлених завдань, представляє досить складне наукове завдання. І тут особливої актуальності набуває питання розробки досить простих, порівняно надійних і, головне, об'єктивних методів оцінки ефективності, існуючих технічних засобів та технологій у їх сукупності. Процес буріння, особливо глибоких свердловин, що протікає в умовах значної невизначеності, піддається сильним і непередбачуваним впливам, що обурюють, основа яких - як гірничо-геологічні, так і техніко-технологічні фактори. Тому оптимізація параметрів режиму буріння вибухових свердловин є важливою науково-технічною проблемою.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/6548
Розташовується у зібраннях:184 Відкриті гірничі роботи
Кафедра відкритих гірничих робіт

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Макридін.pdf4.48 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.