Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/611
Назва: Пошук рішень з підвищення ефективності збагачення окислених руд Кривбасу
Автори: Булах, Олексій Володимирович
Булах, Алексей Владимирович
Bulakh, Oleksii
Булах, Ольга Олексіївна
Ключові слова: окислені залізисті кварцити
технологія збагачення
шламоутворення
процес знешламлення
гідроциклон
концентрат
Дата публікації: 2016
Видавництво: ДВНЗ "Криворізький національний університет"
Бібліографічний опис: Булах О. В. Пошук рішень з підвищення ефективності збагачення окислених руд Кривбасу / О. В. Булах, О. О. Булах // Гірничий вісник : науково-технічний збірник. – Кривий Ріг, 2016. – Вип. 101. – С. 174–178. – Бібліогр.: 6 назв.
Короткий огляд (реферат): Розглядається необхідність залучення у переробку окислених руд у зв’язку з їх великою розповсюдженістю. Це пов’язано з достатньо великим попитом на продукцію металургійних підприємств у всьому світі та зберігається тенденція збільшення виробництва залізорудних концентратів. Розглянуті існуючі методи збагачення окислених залізистих кварцитів, що використовуються на підприємствах України, США та Бразилії, а саме випалмагнітний, флотаційний та магнітний метод з високою інтенсивністю магнітного поля. В теперішній час випалмагнітний метод збагачення окислених залізистих кварцитів не знайшов широкого розповсюдження через високу вартість енергоресурсів. Тому основними методами збагачення залишаються флотація та високоградієнтна магнітна сепарація. При збагаченні окислених залізистих кварцитів в процесі рудопідготовки утворюється велика кількість шламів, які в свою чергу негативно впливають на наступні процеси магнітного збагачення та супроводжується частковою втратою рудних мінералів у відходах виробництва. Показано один з напрямків підвищення ефективності збагачення окислених руд який базується на виділенні шламової частини подрібненої руди у відвал і дозбагаченні знешламленного продукту за рахунок застосування магнітних сепараторів з сильним магнітним полем. Наведено дослідження з магнітного збагачення окислених залізистих кварцитів Кривбасу із попереднім знешламленням подрібненого матеріалу у гідроциклонах із кутом конусності 5 градусів, що дасть змогу отримувати конкурентоспроможний концентрат. Знешламлення подрібненої руди перед збагаченням значно підвищує якість магнітного продукту, та дозволяє зменшити втрати заліза загального в немагнітному продукті.Дана технологія дозволить отримати залізорудний концентрат з масовою часткою заліза 65,1%.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/611
ISSN: 2306-5443
Розташовується у зібраннях:Кафедра збагачення корисних копалин і хімії
Наукові статті



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.