Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/5820
Назва: Розробка удосконаленого кріплення для виробок великого перерізу
Автори: Бровко, Валерій Дмитрович
Ключові слова: напружено-деформований
законтурного масиву
гірничих порід
циклічно-поточної технології
камер
шахта
Дата публікації: 20-гру-2024
Бібліографічний опис: В. Д. Бровко Розробка удосконаленого кріплення для виробок великого перерізу: кваліфікаційна робота ... магістра. Кривий Ріг, 2024. 75 с.
Короткий огляд (реферат): Пояснювальна записка: 74с, 42 рис., 10 табл., 17 літературних джерел. Об'єкт дослідження - напружено-деформований стан законтурного масиву гірничих порід та монолітного бетонного кріплення склепистої частини камери перевантажувального вузла. Мета роботи - на основі результатів аналізу напружено-деформованого стану законтурного масиву гірничих порід обрати раціональну форму та тип кріплення склепистої частини камери перевантажувального вузла. З огляду на наявність досвіду застосування полегшених типів кріплення камер у нашій країні та закордоном, доцільність застосування монолітного залізобетонного кріплення значної товщини ставиться під питання. Як приклад розглядається камера перевантажувального вузла комплексу циклічно-поточної технології (ЦПТ) на кар'єрі Південного гірничо-збагачувального комбінату(ПГЗК). Проектне кріплення камери - монолітне залізобетонне товщиною 500мм. З огляду на значну матеріаломісткість бетонного кріплення та трудомісткість процесу його встановлення, з метою зменшення цих затрат, приймається рішення проаналізувати напружено-деформований стан законтурного масиву та кріплення підсклепистої частини камери. У програмному комплексі «ЛИРА версия 9.0» будується модель склепистої частини камери перевантажувального вузла з оточуючим масивом гірничих порід. Наводиться аналіз розподілу напружень у законтурному масиві камери, пропонується скорегована форма склепіння камери та його кріплення. Пропонується використання анкерного кріплення з металевою сіткою з нанесенням набризкбетону. Порівнюються техніко-економічні показники двох типів кріплення. Виходячи з результатів розрахунку можна відмітити, що порівнюючи з проектною формою та розмірами кріпленням камери, в запропонованому варіанті знижується витрата укладання бетону на 30% та трудомісткість на 29%, на укладання монолітного бетонного кріплення.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/5820
Розташовується у зібраннях:184 Шахтне і підземне будівництво

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Бровко.pdf4.89 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.