Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/5796
Назва: Науково-технічне обґрунтування підвищення ефективності технології відвалоутворення розкривних порід
Автори: БЕВЗ, Олександр Олександрович
Ключові слова: відвалоутворенн розкривних порід
внутрішній відвал
складування гірничих порід
Дата публікації: 2024
Бібліографічний опис: Бевз О.О. Науково-технічне обґрунтування підвищення ефективності технології відвалоутворення розкривних порід: кваліфікаційна робота ... магістра. Кривий Ріг, 2024. 51 с.
Короткий огляд (реферат): Актуальність теми. В даний час на відкритих гірничих роботах повсюдно поширені поглиблювальні поздовжні системи розробки з просуванням фронту гірничих робіт вкрест простягання пластів від їх виходів на поверхню і до кінцевої глибини. При використанні таких систем обсяги внутрішнього відвалоутворення обмежені (пологе падіння) або відсутні повністю (похиле і круте падіння), відбувається пікоподібне наростання обсягів, зростає відстань транспортування розкривних порід. Як підтвердження неефективності використання існуючих систем розробки можна навести деякі кількісні дані, що характеризують розробку вугільних та рудних родовищ. Так, питома землеємність при відкритому способі видобутку досягає 40 га/млн.т, причому до 46% площ займається зовнішніми відвалами, частка транспортних витрат у загальному обсязі витрат на видобуток досягає 50-80%. Великі обсяги зовнішніх відвалів негативно впливають на забруднення водного та повітряного басейнів, руйнування поверхневих водотоків. Усі перелічені показники значно перевищують аналогічні показники за кордоном. В результаті проведеного аналізу експлуатації діючих кар'єрів та проектних рішень для перспективних родовищ з точки зору умов залягання пластів та співвідношення внутрішнього та зовнішнього відвалоутворення встановлено, що діючі розрізи по групах родовищ розподіляються наступним чином: горизонтальні пласти, що відпрацьовують, - 28%, пологі - 15 похилі - 19%, крутоспадні - 38%. Частка внутрішнього відвалоутворення на кар'єрах, що діють, не перевищує 30-35%, на проектованих вона зростає до 42%, тобто, як і раніше, більшу частину розкриву планується вивозити на зовнішні відвали, що підтверджує актуальність пошуку шляхів підвищення обсягу розміщення розкривних порід у внутрішні відвали. Тому дослідження підвищення ефективності технологіїї відвалоутворення розкривних порід є актуальним науковим завданням.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/5796
Розташовується у зібраннях:184 Відкриті гірничі роботи
Кафедра відкритих гірничих робіт

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Бевз.pdf4.63 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.