Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/4676
Назва: Віртуальний стенд для модедювання енергоефективних режимів роботи насосних установок
Автори: Толмачов, Станіслав Трохимович
Толмачев, Станислав Трофимович
Tolmachev, Stanislav
Ільченко, Володимир Олександрович
Ильченко, Владимир Александрович
Ilchenko, Volodymyr
Ключові слова: насосні установки
електроенергія
Дата публікації: 2019
Видавництво: Криворізький національний університет
Бібліографічний опис: Толмачов С. Т. Віртуальний стенд для модедювання енергоефективних режимів роботи насоснихустановок / С. Т. Толмачов, В. О. Ільченко // Розвиток промисловості та суспільства : матеріали міжнародної науково-технічної конференції : [тези доповідей]. Т. 2 . – Кривий Ріг, 2019. – С. 99.
Короткий огляд (реферат): Насосні установки (НУ) є одними з найбільш поширених і енергоємних технологічних об’єктів у народному господарстві. Вони використовуються в системах водопостачання, водо- відливу, в шламових господарствах гірничодобувних та збагачувальних комбінатів, водних та портових підприємств. При великих обсягах споживання електроенергії (біля 50% загальноук- раїнського балансу) НУ мають великий потенціал енергозбереження (біля 40-50 %), що свід- чить про низький рівень їх енергоефективності. З урахуванням низького рівня енергоефектив- ності промисловості України в цілому проблема зниження енергоємності НУ є досить актуаль- ною. У більшості випадків технологічний процес вимагає зміни режимів роботи НУ, що забез- печується різними способами регулювання подачі (дроселювання, частотне або каскадне регу- лювання, зміна параметрів трубопроводу та гідросуміші тощо). При цьому напірна характерис- тика насоса може суттєво деформуватися, а режим роботи НУ може значно відрізнятися від оптимального. Слід також зазначити значне відхилення параметрів працюючих НУ від паспор- тних за рахунок кавітації та інших негативних факторів. Комплексне врахування цих факторів з метою оптимізації роботи НУ в умовах експлуатації є достатньо складною проблемою, вирі- шення якої потребує використання сучасних технологій моделювання, збору та передачі інфо- рмації тощо.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/4676
Розташовується у зібраннях:ТезиУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.