Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3621
Назва: Пам’ять про Майдан: усна історія як відображення індивідуальної та колективної свідомості
Інші назви: Pamięć o Majdanie: historia mówiona jako odzwierciedlenie świadomości zbiorowej i jednostkowej
Автори: Цимбал, Тетяна Володимирівна
Цымбал, Татьяна Владимировна
Tsymbal, Tetiana
Ключові слова: Майдан
Дата публікації: 2017
Видавництво: Wyd-wo Uniwersytetu Marii Curie-Sklodowskiej
Бібліографічний опис: Цимбал Т. Пам’ять про Майдан: усна історія як відображення індивідуальної та колективної свідомості / Т. Цимбал // Historiografia w kontekstach nieoczekiwanych?. – Lublin : Wyd-wo Uniwersytetu Marii Curie-Sklodowskiej, – 2017. – S. 111–119.
Короткий огляд (реферат): Проблема відображення історичних подій в колективній та індивідуальній пам’яті в усноісторичній формі, проблема взаємовпливу та взаємозв’язку цих видів пам’яті дуже складна, адже, як наголошувалось вище, пам’ять формується в неоднорідному, історичному, фрагментарному просторі суспільства, одночасно деформуючись та адаптуючись до політичних змін, а спогади змінюються від особистого їх сприйняття до планомірного або несвідомого конструювання образів минулого в групах. І це необхідно брати до уваги дослідникам, враховуючи похибки, викривлення, метаморфози, позаяк «мистецтво пам’яті є найбільш інтригуючим з різновидів інтелектуальної діяльності». Не дивлячись на нетривалий період, що пройшов з часів Майдану, пам’ять учасників піддається трансформації, в першу чергу, тому, що наслідки подій не співпадають з очікуваннями. Отже, зафіксовані на аудіо та відео носії усні історії учасників Майдану є відображенням як індивідуальної, так і колективної свідомості, і потребують подальшого осягнення у полідисциплінарному науковому дискурсі.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3621
Розташовується у зібраннях:Кафедра професійної та соціально-гуманітарної освіти
Наукові статті



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.