Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3557
Назва: Філософія героїзму в інтелектуальній спадщині В. Липинського
Інші назви: Philosophy of heroism in the intellectual heritage of V. Lypynsky.
Автори: Цимбал, Тетяна Володимирівна
Цымбал, Татьяна Владимировна
Tsymbal, Tetiana
Ключові слова: герой
держава
месіанізм
інтелігенція
еліта
антигерой
монографії
Дата публікації: 2019
Видавництво: Гельветика
Бібліографічний опис: Цимбал Т. Філософія героїзму в інтелектуальній спадщині В. Липинського / Т. Цимбал // Спільна спадщина. Річ Посполита обох народів в польській і українській історичній думці XIX і XX ст. = Wspólne dziedzictwo. Rzeczpospolita Obojga Narodów w polskiej i ukraińskiej myśli historycznej XIX i XX w. : [колект. монографія]. – Херсон, 2019. – С. 279–287.
Короткий огляд (реферат): У статті представлено досвід філософської рефлексії проблеми героїзму в історіософії В. Липинського. Підкреслено, що поняття «героїзм» розглядається мислителем в контексті теорії державності, розуміння сутності та механізмів революційних змін, результатів аналізу політичної культури на українському ґрунті, досліджень ідеї месіанізму та елітарності. Обґрунтовано думку про роль інтелігенції у створенні й вихованні аристократії як правлячої еліти і забезпеченні її зв’язку з народом. З’ясовано, що сутність героїчного начала В. Липинський розкриває у протиставленні його хаму-антигерою. Герой представлений як аристократ-державотворець, головною силою якого є дім, родина, пошана до лідерів, шляхетність та почуття спільності. Антигерой, навпаки, є втіленням окремішності, пихи, зрадництва, відсутності державного мислення та синівської покори. Підкреслено, що головною умовою успішного державотворення в Україні В.Липинський вважає консолідацію нації під керівництвом аристократів духу.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3557
ISBN: 978-966-916-897-9
Розташовується у зібраннях:Кафедра професійної та соціально-гуманітарної освіти
Наукові статті



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.