Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3258
Назва: Застосування комплексного наномодифікатора в технології пінобетону
Інші назви: APPLICATION OF THE COMPLEX NANMODIFIER IN FOAM CONCRETE TECHNOLOGY
Автори: Шишкіна, Олександра Олександрівна
Шишкина, Александра Александровна
Shyshkina, Oleksandra
Ключові слова: пінобетон
міце­ли
поверхнево-активніречовини
наповнювач
міцність
Дата публікації: 2020
Видавництво: ДП «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва»
Бібліографічний опис: Шишкіна О. О. Застосування комплексного наномодифікатора в технології пінобетону / О. О. Шишкіна // Нові технології в будівництві. – Київ, 2020. – № 37. – С. 77–83. – Бібліогр.: с. 81–82.
Короткий огляд (реферат): У роботі на основі аналізу літературних даних визначена мета досліджень, яка полягає у встановленні впливу наномодифікаторів, а саме сполук d-елементів, модифікованих колоїдною поверхнево-активною речовиною, на величину міцності пінобетону і швидкість її формування. Основою досліджень стали відомі наукові положення, які ґрунтуються на тому, що хімічні процеси гідратації портландцементу забезпечують формування міцності бетону при стиску. За певних умов підвищення швидкості гідратації цементу сприяє підвищенню міцності бетону при стиску. Особливо це стосується пінобетонів. У роботі було вивчено вплив колоїдних розчинів, які складаються із суміші поверхнево-активної речовини, яка може утворювати міцели, і нанонаповнювачів – мінеральних добавок-модифікаторів. Особливістю досліджень представлених у роботі є вивчення одночасного впливу поверхнево-активних речовин, які утворюють міцели, та сполук d-елементів на зміну міцності пі-нобетонів. У процесі досліджень встановлено, що означені міцелоутворюючі поверхнево-активні речовини та застосовані добавки-модифікатори змінюють характер формування міцності пінобетонів, що призводить до збільшення її величини. Характер зміни міцності пінобетону під впливом застосованих поверхнево-активних речовин та добавок модифікаторів залежить від кількості заповнювача в бетоні. Проведеними дослідженнями встановлено особливості впливу на міцність при стиску пінобетону наномодифікатора, який являє собою дисперсну систему «сполука d-елементу – міцелоутворююча поверхнево-активна речовина», в залежності від виду мінеральної частини наномодифікатора, його кількості і кількості міцелоутворюючої поверхнево-активної речовини в бетоні. Завдяки каталізу, механічна міцність бетону підвищується на 120–450% в порівнянні з бетоном, який не містить дисперсну систему «сполука d-елементу – міцелоутворююча поверхнево-активна речовина». Доведено, що для управління процесами тужавіння цементу й формування міцності штучного каменю, який отримують у процесі гідратації цементу, можна вико-ристовувати міцелярний каталіз, застосовуючи міцели, наповнені наномодифікаторами, тим самим підвищуючи абсолютну величину міцності при стиску таких бетонів, зокрема дрібнозернистих, у віці 28 діб.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://doi.org/10.32782/2664-0406.2020.37.12
http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3258
ISSN: 2664-0406 (Print)
2664-0414 (Online)
Розташовується у зібраннях:Кафедра технології будівельних виробів, матеріалів та конструкцій
Наукові статті

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Шишкіна О. О. Застосування комплексного наномодифікатора.pdf367.86 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.