Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3250
Назва: Вплив змінних навантажень і температур на адгезію гіпсоцементного бетону
Інші назви: The influence of changing forces and temperatures on the connecting strength of gypsocement concrete
Автори: Шишкіна, Олександра Олександрівна
Шишкина, Александра Александровна
Shyshkina, Oleksandra
Шишкін, Олександр Олексійович
Шишкин, Александр Алексеевич
Shyshkin, Oleksandr
Ключові слова: бетон
міцність зчеплення
вищий спирт
залізо
мінеральний комплекс
Дата публікації: 2020
Видавництво: Науково-дослідний інститут будівельного виробництва
Бібліографічний опис: Шишкіна О. О. Вплив змінних навантажень і температур на адгезію гіпсоцементного бетону / О. О. Шишкіна, О. О. Шишкін // Нові технології в будівництві : наук.-техн. журнал. – Київ, 2020. – № 38. – С. 44–50. – Бібліогр.: с. 49.
Короткий огляд (реферат): У статті наведено результати досліджень міцності зчеплення гіпсоцементного бетону, модифікованого сполуками заліза, в умовах дії знакозмінних навантажень і знакозмінних температур. На основі аналізу літературних даних визначена мета досліджень, яка полягає в підвищенні міцності зчеплення гіпсоцементного бетону з поверхнею бетонних конструкцій в умовах дії знакозмінних навантажень та температур. Завдання: дослідити вплив комплексної добавки, що є системою «мінеральний комплекс на основі заліза – поліспирт» на величину адгезії гіпсоцементного бетону до бетонної поверхні в умовах дії знакозмінних навантажень і температур; визначити кількісні показники впливу означеної комплексної добавки. Основою досліджень стали відомі наукові положення. У роботі було вивчено вплив комплексної добавки до гіпсоцементного в’яжучого, яка складається із суміші мінерального комплексу, що містить залізо і модифікатора – вищого спирту. Особливістю досліджень представлених в роботі є вивчення одночасного впливу мінерального комплексу, що містить залізо, та вищого спирту на зміну міцності зчеплення гіпсоцементного бетону з поверхнею бетонної конструкції. У процесі досліджень встановлено, що означені мінеральні комплекси, що містять залізо, та застосовані вищі спирти змінюють величину адгезії гіпсоцементних бетонів до бетонної поверхні та зменшують вплив на величину адгезії знакозмінних температур та навантажень. Характер зміни адгезії гіпсоцементного бетону під впливом застосованих мінеральних комплексів, що містять залізо, та вищих спиртів залежить від їх кількості в бетоні. Проведеними дослідженнями встановлено особливості впливу на величину адгезії гіпсоцементного бетону комплексної добавки, яка являє собою дисперсну систему «мінеральний комплекс на основі заліза – поліспирт» залежно від кількості вищого спирту і кількості мінерального комплексу, що містить залізо, в бетоні. Адгезія гіпсоцементного бетону, який містить комплексну добавку, яка являє собою дисперсну систему «мінеральний комплекс на основі заліза – поліспирт», підвищується на 120…190% у порівнянні з бетоном без добавок.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3250
ISSN: 2664-0406 (Print)
2664-0414 (Online)
Розташовується у зібраннях:Кафедра технології будівельних виробів, матеріалів та конструкцій
Наукові статтіУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.