Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/6549
Назва: Визначення пріоритетних напрямків наукового обґрунтування етапної розробки родовищ корисних копалин
Автори: БОРИСЕНКО, Владислав Андрійович
Ключові слова: тимчасово неробочі борти
етапна розробка родовищ
ширина робочої площадки
робочий борт
Дата публікації: 2024
Бібліографічний опис: Борисенко В.А. Визначення пріоритетних напрямків наукового обґрунтування етапної розробки родовищ корисних копалин: кваліфікаційна робота ... магістра. Кривий Ріг, 2024. 53 с.
Короткий огляд (реферат): Актуальність теми. На даний час видобуток корисних копалин відкритим способом провадиться на різних родовищах, що становлять значну частку запасів України. За численними дослідженнями відпрацювання родовищ з площею у плані від 3 до 30 км2 раціонально вести одним кар'єром у два етапи з розвитком гірничих робіт у контурах першого етапу по однобортовій поперечній системі розробки. При підході гірничих робіт до границь першого етапу слід переходити до другого етапу гірничих робіт із зустрічним розвитком гірничих робіт. На межі етапів формується тимчасово неробочий борт, що призводить до вибуття частини видобувного фронту гірничих робіт. Його заповнення з метою підтримки обсягів видобутку корисних копалин на потрібному рівні вимагає розвитку гірничих робіт на інших ділянках кар'єру з коефіцієнтом розкриву більше середнього за кар'єром. При цьому додаткові обсяги розкриву можуть бути компенсовані за рахунок ділянки формування тимчасово неробочого борту з меншим коефіцієнтом розкриву. Для цієї ділянки необхідний такий режим гірничих робіт, який з урахуванням розвитку гірничих робіт на інших ділянках забезпечує роботу кар'єру в цілому без зниження обсягів видобутку корисних копалин та суттєвого зростання обсягів розкриву. У той же час формування тимчасово неробочого борту без застосування нових технологічних рішень призводить до виконання значних обсягів розкриву в початковий період, що знижує ефективність видобутку. У цих умовах визначення пріоритетних напрямків наукового обґрунтування етапної розробки, а також обґрунтування технології формування тимчасово неробочого борту, що забезпечує необхідний режим гірничих робіт на даній ділянці кар'єру, є актуальним науковим завданням, що має важливе значення для практики ведення гірничих робіт. Тому визначення пріоритетних напрямків наукового обґрунтування етапної розробки родовищ корисних копалин є актуальною задачею.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/6549
Розташовується у зібраннях:184 Відкриті гірничі роботи
Кафедра відкритих гірничих робіт

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Борисенко.pdf4.29 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.