Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/6323
Назва: АНАЛІЗ БІОМАСОВИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРИРОДНИХ ТА АНТРОПОГЕННИХ ЛАНДШАФТНИХ КОМПЛЕКСІВ КРИВОРІЖЖЯ
Автори: Жданович, Вероніка Русланівна
Ключові слова: біомаса
деревні насадження
інвентаризація
паспортизація
Дата публікації: 19-чер-2024
Бібліографічний опис: Жданович В.Р. АНАЛІЗ БІОМАСОВИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРИРОДНИХ ТА АНТРОПОГЕННИХ ЛАНДШАФТНИХ КОМПЛЕКСІВ КРИВОРІЖЖЯ : кваліфікаційна робота ... бакалавра. Кривий Ріг, 2024. 50 с.
Короткий огляд (реферат): У зв’язку з інтенсивним розвитком сучасних міст, стрімко збільшується кількість населення. Якщо взяти, наприклад, Європу на початку 2022 року, то можна зазначити, що майже три чверті усього населення мешкає саме в містах, де більш явною стає проблема зменшення біорізноманіття зелених насаджень та недостатнього доступу до природних ресурсів через збільшення антропогенного впливу, що в свою чергу негативно діє на людину, а саме: викликає забруднення шкідливими речовинами та підвищення рівня шуму. Зростає тиск, який виникає в багатьох районах міста через стрімкі зміни чисельності населення у бік зростання, зменшення кількості ресурсів та впливу клімату, який дуже швидко змінюється. Усі перелічені фактори необхідно враховувати і вирішувати, щоб реалізувати підвищення рівня та якості життя. Одним з рішень цього питання є озеленення міст. Це можна реалізувати за допомогою відкриття парків, побудови майданчиків для людей та збільшення кількості рослинності у всіх частинах міста: як в громадських так і приватних. Реалізація цих ідей допоможе надати можливість усім зацікавленим більше проводити часу на природі, підтримувати міську біосферу за допомогою збільшення кількості зелених насаджень, зменшити екологічне забруднення, що в свою чергу значно підвищить рівень біомасових показників фітоценозів. Через стрімке підвищення населення міст та, як наслідок збільшення кількості транспорту і промислових об'єктів, які мають значний негативний вплив на навколишнє середовище, повітря та людей, виникає необхідність покращення санітарно-гігієнічних умов проживання людей, збільшуючи кількість зелених насаджень, що створюють основні аспекти покращення умов проживання людей. Рослини - це основа життя на Землі, вони являються основним компонентом угруповань живих організмів. Саме зелені насадження виконують функцію оздоровчого, рекреаційного оновлення природного середовища в рамках міста та захищають від проблем, які утворюються внаслідок діяльності людей. Для реалізації проектів пов’язаних зі створенням зелених насаджень, враховується світовий досвід, висновки, за допомогою яких досягається найбільш гарний результат. Вони є важливою частиною ландшафтостворення, водойм та повітря і слугують природними біофільтрами. Щоб знати кількість таких насаджень необхідно використовувати методи достовірного обліку зелених насаджень за допомогою розробки бази даних, до якої будуть занесені біомасові параметри досліджуваних об’єктів.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/6323
Розташовується у зібраннях:101 Екологія

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Жданович Вероніка ЕО-20.pdf2.06 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.