Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/6253
Назва: Розробка науково-технічного обґрунтування модернізації схеми електропостачання ГПП-4 та ГПП-5 цеху мереж та підстанцій на прикладі електроенергетичної системи ПрАТ «ПівнГЗК»
Автори: Терехов, Максим Сергійович
Ключові слова: електропідстанція
реконструкція
зниження втрат електроенергії
Дата публікації: 2024
Бібліографічний опис: Терехов М.С. Розробка науково-технічного обґрунтування модернізації схеми електропостачання ГПП-4 та ГПП-5 цеху мереж та підстанцій на прикладі електроенергетичної системи ПрАТ «ПівнГЗК»: кваліфікаційна робота магістра: 141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка (Системи електропостачання промислових підприємств, міст та локальних об’єктів). Кривий Ріг, 2024. 59 с.
Короткий огляд (реферат): Об'єктом дослідження є схеми та електричні навантаження підстанцій ГПП-3, ГПП-4, ГПП-5 ПрАТ «Північний ГЗК». Мета роботи – Підвищення енергоефективності систем електропостачання ГЗК шляхом зниження втрат електричної енергії в трансформаторах та експлуатаційних витрат на їх обслуговування. Проведений аналіз завантаження трансформаторів показав, що коефіцієнт їх завантаження знаходиться в межах 0,06-0,4 і в більшості випадків не перевищує 0,2, що свідчить про доцільність виведення з роботи частини трансформаторів. Розглянуто 4 варіанти перерозподілу навантажень між трансформаторами та підстанціями. Для кожного варіанту розраховані втрати потужності та енергії, а також витрати на будівництво додаткових ліній електропередачі. Визначено найбільш доцільні варіанти, відповідно до яких виводяться в холодний резерв 2 трансформатори на ГПП-4 і 2 на ГПП-3, при цьому сумарна економія електроенергії становитиме 1,932 тис. кВт•год/рік. Знайдено технічне рішення, що забезпечує резервування живлення без встановлення додаткового секційного вимикача. Економічний ефект від зниження втрат енергії в трансформаторах становитиме 978,8 тис. грн/рік. Запропоновані рішення не потребують капітальних витрат.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/6253
Розташовується у зібраннях:141 Системи електропостачання промислових підприємств, міст та локальних об’єктів
Кафедра електричної інженерії

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ТЕРЕХОВ_СЕП23.pdf2.12 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.