Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/5936
Назва: Адаптація методики мінералогічного аналізу залізних руд в умовах сучасних ризиків (на прикладі одного з родовищ Криворізького басейну)
Автори: Сухомлін, Євген Володимирович
Ключові слова: залізні руди
мінералогічний аналіз
гранулометричний аналіз
магнетит
гематит
кварц
рибекіт
егірин
Первомайське родовище
Криворізький басейн
Дата публікації: 20-гру-2024
Бібліографічний опис: Сухомлін Є.В. Адаптація методики мінералогічного аналізу залізних руд в умовах сучасних ризиків (на прикладі одного з родовищ Криворізького басейну) : кваліфікаційна робота ... магістра. Кривий Ріг, 2024. 60 с.
Короткий огляд (реферат): Здобувачі вищої освіти спеціальності 103 Науки про Землю, які навчаються за ОПП Геологія, в умовах сучасних ризиків не завжди мають можливості постійного доступу до лабораторій і літотечних фондів. Нетривале перебування вимушує виконувати роботу в більш інтенсивному темпі. У зв’язку з чим, адаптація методики мінералогічного аналізу може полягати у таких кроках: попереднє планування роботи і чітке дотримання плану; цифрова документація зразків та препаратів; використання онлайн ресурсів. На допомогу здобувачам існує низка застосунків до смартфонів, адаптація яких до конкретних геологічних і мінералогічних завдань, дозволить розширити арсенал апаратного забезпечення студентів, наприклад, «Ідентифікатор породи (Rock Identifier)». Цей застосунок орієнтований на миттєве отримання інформації про склад, характеристики та можливість використання різноманітних мінералів, гірських порід і руд. Проте, у описі до застосунку мова не йде про його можливості при роботі з мікроскопічним зображенням мінеральної сировини. Якщо застосунок буде не менш ефективним для ідентифікації мінералів у відбитому і прохідному світлі, це підвищить його прикладне значення. Ще одним напрямком дослідження мінеральної сировини - є оцінка розмірів окремих індивідів, якими вона складена. Використання віртуальних методик без суттєвого зменшення достовірності отриманих результатів — є запорукою пришвидшення гранулометрії, як однієї зі складових мінералогічного аналізу. У зв’язку з вище викладеним тема кваліфікаційної роботи є актуальною.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/5936
Розташовується у зібраннях:103 Геологія
Кафедра геології та екології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Сухомлін Євген.pdf9.85 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.