Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7737
Назва: Модернізація електромеханічного обладнання компресорної станції в умовах цеху ГЗП-4 ПАТ «ЦГЗК»
Автори: Павлов, Владислав Олександр ович
Ключові слова: Електромеханічне обладнання компресорної станції
компресор, двигун, статичні характеристики, перехідні процеси, моделювання, електропостачання
Дата публікації: 2-лип-2025
Бібліографічний опис: Азарх Д. Н. Насосы. Каталог-справочник / Д. Н. Азарх. – МАШГИЗ, 1982. – 424 с. Бойко С. І., Лещенко В. А. Електричні машини. – К.: Либідь, 2010. – 400 с. Демиденко Б. М. Електропривод: теорія і практика. – К.: Вища школа, 2009. – 372 с. Пузирьов О. М. Електроприводи з частотним регулюванням. – Дніпро: ДНУ, 2016. – 315 с. Сидоров О. В. Теоретичні основи електротехніки. – К.: Каравела, 2014. – 290 с. Мороз В. Ф. Електропостачання промислових підприємств. – К.: Основа, 2008. – 416 с. Трегуб М. А., Петренко О. В. Системи електропостачання: Підручник. – Х.: НТУ "ХПІ", 2019. – 284 с. 9. Каталог електродвигунів серії 4А. – Запоріжжя: ВАТ "Електромаш", 2004. Паспорт та технічний опис частотного перетворювача Altivar 61 [ATV61H075M3]. – Schneider Electric, 2010.
Короткий огляд (реферат): Ротаційні компресори застосовують при низькому тиску (двоступеневі до 1МПа), при малій і середній продуктивності. За конструктивними ознаками ротаційні компресори поділяють на пластинчасті і гвинтові. У пластинчастих машинах ротор знаходиться в циліндрі компресора ексцентрично відносно циліндра так, що він ледь не дотикається в одному місці стінки циліндра. У роторі вифрезеровано радіальні або під кутом до радіусу глибокі пази. У них рухаються пластини, що розділяють серповидно простір між ротором і корпусом на кілька частин. Відцентровою силою пластини при обертанні ротора притискаються до стінки циліндрів. Камера або осердя, що знаходиться напроти отвору, через який всмоктується повітря, має найбільший обсяг. При обертанні ротора камера виходить з контакту зі всмоктуючим отвором і обсяг її починає зменшуватися, настає поступове стиснення повітря (таке ж, як у компресора зі зворотно-поступальним рухом поршня) і далі нагнітання. Перевагами пластинчастих компресорів є: рівномірний обертаючий момент, що виключає використання маховика, відносно мала маса, відсутність механічних коливань, масивного фундаменту, всмоктуючих і в більшості випадків нагнітальних клапанів, невеликий «шкідливий» простір. Недоліками їх є: великі втрати на тертя і значні втрати внаслідок нещільності, що видається в деяких випадках при роботі сильний шум високого тону, великий знос деталей і вимагається при їх виготовленні висока точність.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ds.knu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7737
Розташовується у зібраннях:2025
2025 – 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.